Realme GT 7 Pro ultrasonik ekran içi parmak izi okuyucu ve periskop kamera ile gelebilir

Realme’nin GT 6 modelinin iki farklı versiyonu üzerinde çalıştığı söyleniyor; biri küresel pazar, diğeri ise Çin pazarı için. Snapdragon 8s Gen 3 çipine sahip küresel versiyonun 20 Haziran’da tanıtılması bekleniyor. Ancak, Çin versiyonunun varlığı henüz kesinleşmiş olmasa da, Snapdragon 8 Gen 3 çipli bir telefon olarak Temmuz ayında piyasaya çıkabilir.

Çin’deki Realme GT 6’nın, Temmuz ayında piyasaya çıkması beklenen OnePlus Ace 3 Pro, iQOO Neo 9S Pro+ ve Redmi K70 Ultra gibi modellerle rekabet etmesi bekleniyor. Yıl sonuna kadar ise tüm büyük Çinli akıllı telefon markalarının Realme GT 7 Pro’yu Hindistan ve Çin’de piyasaya sürmesi bekleniyor. Geçen yıl Realme GT 5 Pro, Aralık ayında duyurulmuştu, bu da GT 7 Pro’nun da aynı ayda tanıtılabileceğini gösteriyor.

Qualcomm’un Ekim ayında yeni nesil Snapdragon 8 Gen 4 yongasetini tanıtması bekleniyor. Aynı çipin, Realme GT 7 Pro’ya da güç vereceği düşünülüyor. Bu, GT 7 Pro’nun Çin pazarında tanıtılacak ilk Snapdragon 8 Gen 4 telefon olacağı anlamına gelmiyor, çünkü Ekim ayında piyasaya sürülmesi beklenen Xiaomi 15 ve 15 Pro’nun bu çipe sahip ilk telefonlar olması bekleniyor. Ancak, GT 7 Pro küresel pazarda Snapdragon 8 Gen 4 yongaseti ile tanıtılan ilk telefon olabilir.

Bir sızıntı hesabının iddialarına göre, Realme GT 7 Pro’nun ultra büyük bir bataryası olacak. Hatırlanacağı üzere, GT 5 Pro 5,400mAh batarya kapasitesine sahipti, bu da GT 7 Pro’nun yaklaşık 6,000mAh batarya ile geleceğini işaret ediyor.

Sızıntılar ayrıca, Realme GT 7 Pro’nun selefi gibi bir periskop telefoto kameraya sahip olacağını belirtiyor. Bir diğer sızıntıya göre ise Smart Pikachu, GT 7 Pro’nun ultrasonik ekran içi parmak izi sensörü ile geleceğini iddia ediyor. Bu da, Realme’nin ultrasonik parmak izi tarayıcısı ile donatılmış ilk telefonunun GT 7 Pro olabileceği anlamına geliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir